Idea Lekkich Podróży

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00
Lekki plecak, śpiwór, namiot

Podróżowanie z lekkim bagażem ma niewątpliwie wiele zalet. Pozbycie się zbędnych kilogramów w podróży, daje nam w konsekwencji m.in. większą mobilność i szybkość przemieszczania się. Nie musząc dźwigać ciężkich tobołów zachowujemy więcej sił, co z kolei pozwala jeszcze bardziej cieszyć nam się z podróży. I to nieważne czy z plecak nosimy cały dzień na sobie, czy tylko przerzucamy go z taksówki do pociągu.

Idea Lekkiego Podróżowania

Lekkie podróżowanie to nie ani religia ani nowa dyscyplina sportu. Lekkie podróżowanie to przede wszystkim wygoda. Wygoda i swoboda podczas podróżowania. Stosowanie się do choćby kilku podstawowych zasad spowoduje, że nawet najbardziej doświadczeni turyści odczują spadek wagi ich bagaży.  

Pakowanie lekkiego sprzętu turystycznego nie jest celem samym w sobie. Oczywiście, tak jak w przypadku wielu aspektów życia - kogo wciągnęło np. wyciszanie komputera ten wie o czym mowa... - można popaść w skrajności i bez reszty oddać się minimalizacji bagażu. Jednak naszym zdaniem odchudzanie bagażu to tylko środek sprawiający, że nasze podróże staną się jeszcze przyjemniejsze, a może nawet uda nam się zobaczyć większy kawałek świata!

Lżej ≠ drożej

Wielu osobom wydaje się, że lżejszy bagaż koniecznie musi być droższy. Na szczęście ta zasada nie musi być prawdziwa. Podróżowanie z lekkim bagażem nie raz może okazać się tańsze. Najprostszy przykład: po co płacić w tanich liniach lotniczych za bagaż rejestrowany jeśli cały bagaż można przewieźć jako podręczny w ramach bezpłatnego limitu?

W sieci istnieje mnóstwo porad na temat lekkiego podróżowania, co więcej, istnieje nawet spora ilość portali poświęconych wyłącznie lekkiemu sprzętowi turystycznemu. Ta strona ma właśnie za zadanie stać się pierwszym w polskim Internecie miejscem gdzie najważniejsze porady dotyczące lekkich podróży będą zebrane w jednym miejscu. Dzięki temu będziecie mogli podróżować przyjemniej i niekoniecznie drożej!

Lekko = rozsądnie!

Kluczem do sukcesu lekkiego podróżowania są rozważne decyzje. Chodzi zarówno o mądre decyzje zakupowe, jak i rozsądne planowanie i pakowanie bagażu. Na łamach niniejszego portalu i forum mamy zamiar pokazać wam w jaki sposób najłatwiej i możliwie najtaniej obniżyć wagę swojego plecaka czy torby podróżnej. 

Lekkie Podróże - Dla kogo?

W skrócie: DLA KAŻDEGO! Na prawdę, nie ma większego znaczenia czy jesteś hardcorowym podróżnikiem przemierzającym Afganistan autostopem, plażowiczem w Chorwacji czy wręcz. Korzyści z lekkiego podróżowania odczujesz zarówno zwiedzając Pragę, jak i zdobywając Kilimandżaro. Oczywiście, im więcej planujemy aktywności podczas podróży tym bardziej skorzystamy stosując się do zasad Lekkich Podróży.    

Leave your comments

Post comment as a guest

0 Character restriction
Your text should be more than 10 characters
  • No comments found